×
home
o nas zabiegi cennik promocje przed i po blog kontakt

ordon beauty center

true beauty concept

Sculptra – lifting

Nowy zabieg odmładzający

Bezpieczny, biodegradowalny potrafi odmłodzić o 10 lat. Co najmniej!

Kwas polimlekowy (Sculptra) okazał się być prawdziwym eliksirem młodości. Bezpieczny, biodegradowalny (tzn., całkowicie rozkłada się w ludzkim organizmie). Od końca lat 90. w 30 krajach wykonano ponad 150.000 zabiegów z użyciem Sculptry. Lek ten można stosować dwojako: profilaktycznie lub odmładzająco i liftingująco. Doskonale sprawdza się jako nieinwazyjna metoda korygowania owalu twarzy i obwisłych policzków, ujędrnia i wypełnia okolice kości jarzmowej, bruzdy nosowo- wargowe, wklęsłość okołowargową, fałdy marionetki i zmarszczki na brodzie. Jest skuteczny w liftingu szyi, z powodzeniem można stosować do ciała, zwłaszcza tam, gdzie pojawił się problem wiotkiej skóry (np. po utracie kilogramów czy po ciąży).

Po zabiegach skóra wraca do dawnego stanu, jest jędrna i napięta. Twarz wyraźnie młodnieje, co istotne, w sposób niezwykle naturalny, bez sztucznego efektu naciągnięcia. Spektakularne rezultaty osiąga się zwłaszcza u osób, u których proces starzenia stał się już widoczny. Efekt utrzymuje się średnio dwa lata, co nie znaczy, że potem dzieje się coś niepokojącego. Po prostu zaczynamy „na nowo” naturalnie poddawać się procesowi upływu czasu.

Jak wygląda zabieg?

Preparat w postaci zawiesiny wprowadza się do skóry właściwej, maleńkimi porcjami, strzykawką z bardzo cienką igłą. Nakłuć jest sporo, dlatego pacjentom godzinę wcześniej nakłada się miejscowo preparat znieczulający. Niektórzy pacjenci odczuwają moment wkłucia, nie uskarżają się jednak na ból.

Czego oczekiwać?

Dotychczasowe preparaty odmładzające tylko czasowo wypełniały lub napinały zmarszczki i bruzdy. Tymczasem kwas polimlekowy intensywnie pobudza produkcję naszego naturalnego kolagenu, a to właśnie jego brak, w dużej mierze, odpowiedzialny jest za procesy starzenia się skóry.

Przeciwskazania

Jedynym przeciwwskazaniem do wykonania tego zabiegu jest ostra lub przewlekła choroba skóry (zakażenie lub zapalenie), umiejscowiona w okolicy lub blisko okolicy mającej zostać poddanej zabiegowi.

Efekty

Efekt odmłodzenia nie jest natychmiastowy. Zmiany zachodzą stopniowo, przez kilka tygodni. Ich rezultatem jest zwiększona gęstość tkanek, sprężystość, spłycone zmarszczki i bruzdy, odzyskany owal twarzy. Kuracja to zwykle 2 – 4 zabiegi (w zależności od stopnia zaawansowania procesów starzenia) w odstępach sześciotygodniowych.

Decydując się na kurację Sculptrą pamiętaj, że:

  • bezpośrednio po zabiegu mogą pojawić się siniaczki, lekki obrzęk, ślady po nakłuciach. Nie należy się niepokoić, objawy ustępują samoistnie zwykle w ciągu tygodnia. Zmiany wywołują nakłucia, a nie preparat;
  • przez dwa tygodnie trzeba pamiętać, by kilka razy dziennie masować poddane terapii miejsce zgodnie z instrukcją lekarza.