×
home
o nas zabiegi cennik promocje przed i po blog kontakt

ordon beauty center

true beauty concept

Nici liftingujące

Nici liftingujące, znane również jako nici PDO (polidioksanon), są wytwarzane z biozgodnego materiału-polidioksanonu. Polidioksanon jest substancją  biokompatybilną i w pełni wchłanialną.

Nici liftingujące PDO to nici ze specjalnie opracowanym systemem mikroskopijnych haczyków.  Dodatkowo nić jest dużo grubsza od tradycyjnej nici PDO, co maksymalizuje efekt liftingu. Długości nici są różne i dobierane są do potrzeb danego pacjenta. Zabieg wykonywany przez doświadczonego lekarza jest  procedurą dość szybką i  bezpieczną. Nie wymaga nacinania skóry, ponieważ nici są wprowadzane za pomocą kaniuli lub kaniuli z  w tkankę podskórną. Przed zabiegiem dana okolica smarowana jest kremem znieczulającym, który minimalizuje ból. Po zaimplantowaniu pod skórę haczyki otwierają się, unosząc opadające tkanki i zapewniając tym samym efekt silnego liftingu. Cały zabieg trwa około godziny, a jedyne ślady, jakie pozostawia zabieg, to możliwe lekkie zasinienia, łatwe do ukrycia pod makijażem.

Tuż po zabiegu następuje wygładzenie zmarszczek i poprawa konturów twarzy, wynikające z mechanicznego oddziaływania wprowadzonej nici. Nici wprowadzone pod skórę pracują jak mięśnie napinające, podtrzymując tkanki podskórne. W kolejnym etapie wykorzystywane są biomedyczne właściwości polidioksanonu. Po około 14 dniach od zabiegu, ma miejsce proces neokolagenezy, czyli stymulacji produkcji nowego kolagenu – białka odpowiedzialnego za napięcie i jędrność skóry. Ponadto stymulacja fibroblastów powoduje pobudzenie syntezy elastyny – białka odpowiedzialnego za sprężystość i elastyczność skóry, dzięki czemu skóra zyskuje nowe „rusztowanie”. W badaniach in vivo stwierdzono również, że działanie polidioksanonu powoduje syntezę naturalnego kwasu hialuronowego. Dzięki takiej synergii działania uzyskiwane podczas zabiegu efekty estetyczne są spektakularne i długotrwałe. Utrzymują się średnio około 18 miesięcy – po tym czasie nici rozpuszczają się w tkankach. Dzięki procesom neokolagenezy i pobudzeniu syntezy elastyny i kwasu hialuronowego, skóra poddana zabiegowi po rozpuszczeniu się nici nie opada i nie wraca do poprzedniego stanu. Dla utrzymania pełnego efektu zalecane jest jednak powtarzanie zabiegu co około 2 lata.

Wskazania do zabiegu:

Nici liftingujące polecane są pacjentom już od 30. roku. Wskazanie do zabiegu stanowi utrata jędrności i napięcia skóry i zmiana owalu twarzy. Doskonale sprawdzają się do podnoszenia podbródka, brwi, zmiany konturu linii policzków i żuchwy.

Zalety zabiegu:

  • natychmiastowy efekt liftingu utrzymujący się nawet do 1,5 roku
  • szybki i i w miarę komfortowy  zabieg
  • bezpieczeństwo zabiegu – brak nacięć i blizn
  • brak konieczności szczególnego przygotowywania się do zabiegu
  • nici są całkowicie wchłaniane przez organizm
  • możliwość powtórzenia procedury
  • brak widoczności i wyczuwalności nici