×
home
o nas zabiegi cennik promocje przed i po blog kontakt

ordon beauty center

true beauty concept

Mikronakłuwanie

PEN

Tylko ok. 0,3% aktywnych składników dostarczanych z zewnątrz może przeniknąć do skóry przez warstwę naskórka, a często w związku z keratynizacją komórek nawet ten wynik nie jest osiągalny. Podstawowym zadaniem urządzenia jest usunięcie martwego naskórka i rozluźnienie połączeń między jego komórkami z jednoczesnym pobudzeniem do odnowy i regeneracji skóry. Prowadzi to do wzrostu przepływu krwi w skórze i pobudzenia fibroblastów do syntezy kolagenu i elastyny. Każdy kolejny zabieg stopniowo spłyca blizny oraz niweluje zmarszczki. Urządzenie posiada regulowaną częstotliwość nakłuć (os 25 do 90 razy na sekundę) co skraca czas zabiegu oraz zmniejsza jego bolesność. Pen pozwala na wykonanie nakłuć od 0,25 do 2,00 mm w głąb skóry dzięki czemu możliwa jest stymulacja głębszej warstwy skóry, gdzie znajduje się najwięcej fibroblastów.

Tworzy to niezwykle efektywny System Przeznaskórkowego Transportu Substancji Aktywnych. Stymulacja skóry za pomocą mikronakłuwania pozwala na odbudowę uszkodzeń w warstwie skóry właściwej oraz zwiększenie syntezy kolagenu. Pozwala to na znaczne spłycenie zmarszczek, poprawę jędrności i kolorytu skóry. Stymulacja skóry za pomocą mikronakłuwania daje porównywalne efekty do zabiegów laserowych, czy peelingów chemicznych, nie dając jednocześnie prawie żadnych skutków ubocznych, zwiększa grubość skóry o ok. 8% co czyni ją skuteczną i innowacyjną terapią przeciwzmarszczkową. Zabieg wykonywany jest jednorazowymi, w pełni sterylnymi końcówkami (kartridżami).

Zalety kuracji

  • minimalne ryzyko alergii
  • nie wywołuje swędzenia ani obrzęku
  • krótki czas gojenia – ok. 1 dzień
  • dla każdego typu cery
  • nie wywołuje wrażliwości skóry na światło
  • nie powoduje trwałych uszkodzeń skóry

Efekty kuracji

W wyniku nakłuwania następuje odbudowa uszkodzeń (blizny, zmarszczki, bruzdy, rozstępy) do warstwy skóry właściwej. Fibroblasty są stymulowane do zwiększonej syntezy kolagenu oraz przebudowy włókien elastynowych w skórze. Zwiększa się również grubość naskórka do ok 0,8 mm. Pozostałe efekty uzależnione są od koktajlu wskazanego do poszczególnych kuracji.