×
home
o nas zabiegi cennik promocje przed i po blog kontakt

ordon beauty center

true beauty concept

Modelowanie ust

Zwiększ objętość i nadaj kształt swoim ustom

Dzięki zastosowaniu kwasu hialuronowego można powiększyć objętość, zmienić delikatnie kształtoraz podnieść opadające kąciki ust. W przypadku terapii ust, należy brać pod uwagę ich naturalny wygląd, zabieg powinien być jedynie delikatnym modelowaniem, a nie drastyczną zmianą. Nie ma szczególnych wskazań, co do przedziału wiekowego, w którym należałoby poddać się zabiegowi. Często do gabinetów medycyny estetycznej zgłaszają się bardzo młode pacjentki z niesymetrycznymi ustami, zbyt cienką górna bądź dolną wargą, nierównym konturem. Wstrzyknięcie kwasu hialuronowego rozwiązuje problem estetyczny, przywracając im piękny uśmiech i dobre samopoczucie. Efekty zabiegu powinny być jednak odpowiednie do fizjonomii twarzy.

Przed zabiegiem

Zabieg modelowania ust nie wymaga specjalnych przygotowań. Nie należy zażywać aspiryny i stosować leków przeciwzapalnych na około 3 dni przed zabiegiem. W dniu zabiegu powinno się unikać intensywnego nagrzewania ciała (sauna, solarium, promienie słoneczne) oraz intensywnego wysiłku fizycznego. Bezpośrednio przed zabiegiem należy zmyć makijaż z ust. Wszystkie te zalecenia mają na celu uzyskanie jak najlepszego efektu.

Przebieg zabiegu

Ponieważ okolice ust są bardzo wrażliwe, proponujemy pacjentom znieczulenie albo przy pomocy kremu znieczulającego – ok. 40 min przed zabiegiem, albo tzw. znieczulenie stomatologiczne.

W zależności od potrzeb pacjenta można korygować całą okolicę ust tzn.:

  • zwiększyć objętość wargi czerwonej
  • modelować kontur ust
  • wypełnić drobne zmarszczki wokół ust

Implant wstrzykuje się techniką liniową wycofującą lub wielopunktową. Po iniekcji miejsce wstrzyknięcia preparatu jest masowane celem jednolitej dystrybucji na całej powierzchni. Bezpośrednio po zabiegu stosujemy preparat ograniczający możliwość pojawienia się drobnych siniaczków.

Działania niepożądane

Po zastrzyku mogą wystąpić reakcje zapalne tj. obrzęk, zaczerwienienie, rumień. Może też pojawić się krwiaczek. Wszystkie te objawy ustępują samoistnie w ciągu kilku dni.

Po zabiegu

Przez kilka godzin po zabiegu powinno się unikać nadmiernej ekspresji w obrębie ust, jak również  dotykania i masowania miejsc iniekcji. Przez około 3 dni proszę unikać nadmiernego narażenia na promienie słoneczne oraz ciepło (solarium, promienie słoneczne, sauna).

Przeciwwskazania:

  • kobiety w ciąży i karmiące piersią
  • miejsca z problemami skórnymi typu zapalnego i/lub infekcje (trądzik, opryszczka…)
  • skłonności do blizn przerostowych (keloidów)
  • choroby układu immunologicznego
  • immunoterapia
  • nadwrażliwość na kwas hialuronowy